Náš příběh

Za svůj život jsem objela spoustu soutěží, spoustu tanečních akcí, na žádné z nich však nebylo "to ono". Žádná z nich se nesnažila motivovat, žádná z nich nebyla oslavou tance, žádná z nich se nesnažila udělat ze soutěže příjemné místo, kde se setkávají přátelé a skvělí tanečníci. Vždy to bylo o té rivalitě, o stresu a napětí, o tom, zda vyhrajeme nebo skončíme poslední. A tak jsem chtěla vytvořit soutěž, kde by všechno tohle, co jinde není, tady bylo. Kde by byla radost z toho, že tady vůbec jsme a můžeme se setkávat, společně tančit a oslavovat.

Úplně první myšlenka se mi v hlavě zrodila v roce 2015. Soutěž, která bude motivovat k tanci i úplné začátečníky, která je povzbudí a odhodlá je zkusit něco nového, třeba sólo, kterého se tak moc často tanečníci bojí. Místo, kde se děti budou smát a vystupování si užívat, kde jim budeme pomáhat překonávat výzvy.
V roce 2016 se myšlenka proměnila ve skutečnost a my u nás v Rýmařově pořádali první naší jinou soutěž pro naše tanečnice. První dva ročníky se konaly na lokální úrovni. Další dva ročníky se již rozrostly na úroveň okresní. Už za ty čtyři roky jsme viděli, že soutěž plní to, co má. Naše speciální kategorie Společné sólo motivovala spoustu tanečnic k tomu zkusit to jejich pravé sólo. Z malých dětí rostly velké sólistky, které začaly sbírat ocenění i na jiných soutěžích po celé republice. A já chtěla, aby tu radost ze sebe sama měly i jiné děti. A tak měl pátý ročník být opravdu velkolepý, celorepublikový. Místo toho však přišla celorepubliková karanténa a my museli naši soutěž o dva roky posunout. Děti přes obrazovky ztrácely motivaci nejen k tanci, ale k pohybu celkově. A nejen děti. I lektoři. Věděla jsem, že všichni budeme potřebovat nakopnout a znovu žít. Znovu ten tanec společně oslavit a užít si to, že tady jsme, a že tančíme. Společně.

Na podzim roku 2021 se k nám poprvé sjely tanečnice z celé republiky, dokonce i z Polska a Slovenska. A ač se covid hodně snažil, tentokrát nám to nevzal a nezkazil. Oslava tance to byla pořádná. Ze soutěže se stal festival, plný tance a radosti. Soutěž doplnila velkolepá show tvořená právě vámi. Naučili jsme se toho spoustu nového na workshopech s hosty festivalu. A měli jsme z toho obrovskou radost.

V roce 2022 jsme pořádali již 6. ročník, při kterém jsme překonali další nádherný milník, o kterém se nám nikdy ani nesnilo. Váš zájem o naši soutěž byl enormní. Dokonce tak moc enormní, že jsme museli vyhlásit Stop Stav a přihlašování ukončit o několik dní dříve, než bylo původně v plánu. Přihlásilo se vás tolik, že jsme vyčerpali časovou kapacitu 24h. Ač nám to trhalo srdce, desítky z vás jsme bohužel museli i odmítnout… časově jsme se už nevešli do jednoho dne. Tak obrovský zájem o naši soutěž nás neskutečně potěšil a překvapil zároveň. Za jeden soutěžní den jsme neuvěřitelným způsobem zvládli necelých 180 vašich přihlášených vystoupení. A na to jsme museli reagovat v letošním, již 7. ročníku. Soutěž v roce 2023 rozšiřujeme na celé dva dny - sobota bude patřit dětským kategoriím, neděle naopak těm dospělým. Přidáváme pro vás i spoustu nových kategorií.

Každý ročník stále vylepšujeme, stále se učíme, nabíráme zkušenosti, dojmy, sbíráme vaše krásné emoce a snažíme se Vám je v co nejčistší formě vrátit. Nejcennější pro nás však je, že se k nám vracíte, vy, kdo s námi chcete tanec oslavit. Oslavit to, že my, tanečníci, nejsme rivalové, ale jedna velká rodina. A s takovou myšlenkou přistupujeme i k celému festivalu.

Za Vaši Rodinu Habibi,