Sheyla


Kdo je Sheyla?


Orientální tanec mě uchvátil v roce 2004 a od prvního momentu jsem se mu začala věnovat intenzivně a posléze i profesionálně. Díky tanci mohu předávat mé zkušenosti dalším studentkám a kolegyním lektorkám, pomáhám s přípravou tanečnic na soutěže, tvořím skupinové choreografie, vyučuji teoretické přednášky a věnuji se výzkumu egyptského folklóru. Díky tanci mohu cestovat po světě za vystoupením či výukou a poznávat tak celý svět. S tancem a za tancem jsem se vydala již do těchto zemí: Polsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Itálie, Indie, Jižní Korea, Jihoafrická republika...

Moje kurzy a semináre jsou vždy nabité informacemi a nezapomínám ani na jedinečnost projevu každé účastnice. Kromě seminářů vyučuji speciální víkendové semináře, intenzivní taneční bootcampy, soukromé lekce, pravidelné lekce a také trénuji tanečnice a skupiny na soutěže a vystoupení. Tato práce mě neskutečně naplňuje a vše se snažím vždy připravit dle přání studentek.

Tanec se stal mým posláním a zaměřuji se proto i na osvětu a popularizaci orientálního (břišního) tance v České republice a jsem tak tvůrkyní mnoha projektů, které mají za cíl prezentovat tyto taneční styly v jejich umělecké a autentické podobě, podporovat a spojovat taneční komunitu a v neposlední řadě přiblížit veřejnosti tyto tance prostřednictvím vystoupení nebo výukou kurzu pro začátečnice, které mají skvělé zdravotní účinky pro ženy každého věku.

Projekty, které můžete znát a za kterými stojím - taneční skupiny Al Fayyum Dancers, Awaleem a Aphrodisia dance company, taneční hafly Orient Night, festival Tales of Sahara, mezinárodní Konference pro tanečnice a lektorky Al Raqs, Orient Express online magazín, který se časem proměnil v podcasty Orient Express Live!, vytvoření Fusion studia v Brně, Orient Bootcamp s Badriyah, spolupráce na online mezinárodním festivalu Kan Zaman, kabaretní představení Aphrodisia dance show a Dílna egyptského folklóru.

Sheylin Workshop: Muzikalita a Autenticita

17.11. 2023 16:45 - 18:45, Malý sál SVČ Rýmařov


Ať už soutěžíte nebo ne, určitě se chcete odlišit a najít svůj styl. Z velké míry naše autenticita vychází z toho, jak vnímáme hudbu - a ta arabská není úplně jednoduchá. Skrývá spoustu možností, jak na hudbu reagovat, jak ji svým tancem interpretovat a neodmyslitelně k ní patří i kulturní zvyklosti.

Pokud chcete svému tanci dodat hloubku, zapracovat na originalitě a své autenticitě, tak je seminář právě pro vás. Nečekají nás drily ani kombinace, lekce je improvizační a budete ode mě dostávat tipy a taneční úkoly, které by vám měly pomoci se nad arabskou hudbou a orientálním tancem zamyslet trochu jinak.

Na semináři budete potřebovat psací potřeby, chvíli si totiž hudbu budeme kreslit.

Seminář je vhodný pro všechny pokročilosti od začátečníků po lektorky tance.


Cena:

  • děti do 15 let (včetně): 430,-
  • 15 a více let (dospělí): 490,-

Výuka bude probíhat v jazyce účastníků: cz/eng.

Na dobu mezi semináři bude možné objednat jídlo.

Změna sálu a času konání semináře vyhrazena. 

Akční balíčky:

  • Přihláška na 3 a více seminářů: 10% sleva
  • Přihláška na 2 semináře: 5 % sleva