Anniya

Porotce Soutěže Habibi 2022, Účinkující na Habibi Show 2022, Hlavní organizátorka Festivalu Habibi


Medailonek o Anniyi


Anniya se tanci věnuje již od svých 3 let. Tehdy začínala s modernou, baletní a jazzovou průpravou. Orientálnímu tanci se začala věnovat ve svých 9 letech. Ve 13 letech poté založila vlastní taneční skupinu Annidia, kterou vede do dnes v jejím rodném Rýmařově. V této skupině, ve které působí tanečnice od 6 do 23 let, společně objevují různé styly nejen orientálního a moderního tance a sbírají za to značné úspěchy i na soutěžích a vystoupeních.

Anniya se za svůj taneční život účastnila mnoha soutěží mnoha tanečních stylů. Mezi její největší sólové úspěchy patří 4 roky za sebou neporažený titul Mistra České republiky v Oriental Solo Show, vítězství na mezinárodní soutěži Let's Dance Prague Oriental Competition v show kategorii a vítězství v kategorii Profi na Hvězdě Orientu (Classical + Tarab).

Mezi její nejoblíbenější styly orientálního tance patří Tarab, klasický orientální tanec, neustále objevování nových folklórních stylů a hlavně styl Oriental Show. V průběhu let si postupně zformovala svůj vlastní styl právě v Oriental show. Snaží se tanečnicím předávat lásku a volnost v tanci, snaží se jim pomáhat nacházet v sobě svůj vlastní styl.

Od roku 2016 pravidelně pořádá taneční soutěž Habibi, která se za poslední roky rozrostla do našeho mezinárodního festivalu. Festival Habibi stejně jako její milovaná skupina Annidia jsou pro ni v orientálním tanci největším pokladem.