Anniya


Kdo je Anniya?


Anniya se tanci věnuje již od svých 3 let, kdy začínala s modernou, baletní a jazzovou průpravou. Postupně se dostala ke Contemporary dance, se kterým mnoho let úspěšně objížděla spoustu soutěží. Orientálnímu tanci se začala věnovat ve svých 9 letech a už ve 13 letech založila vlastní taneční skupinu Annidia, kterou vede dodnes v jejím rodném Rýmařově. V této skupině, ve které působí tanečnice od 6 do 25 let, společně objevují různé styly nejen orientálního tance a sbírají za to značné úspěchy na soutěžích a vystoupeních. Společně se pyšní mnoha úspěchy, včetně několika titulů Mistrů České republiky.

Anniya se za svůj taneční život účastnila mnoha soutěží mnoha tanečních stylů. Mezi její největší sólové úspěchy v orientálním tanci patří 4 roky za sebou neporažený titul Mistra České republiky v Oriental Solo Show, vítězství na mezinárodní soutěži Let's Dance Prague Oriental Competition v Show kategorii a vítězství v kategorii Profi na Hvězdě Orientu (Classical + Tarab).

V současné době se věnuje a vyučuje širokou škálu tanečních stylů - od klasického orientálního tance, egyptských folklórů a charakterových tanců, Bollywoodu, přes Contemporary dance a baletní průpravu. Miluje každý styl, každý jí dává jiný pocit svobody. V průběhu let si postupně zformovala svůj vlastní styl v Oriental Show, kde využívá prvky Contemporary Dance a Orientu. Snaží se tanečnicím předávat lásku a volnost v tanci, snaží se jim pomáhat nacházet v sobě svůj vlastní styl a překonávat strach z toho, dělat něco jinak.

Od roku 2016 pravidelně pořádá taneční soutěž Habibi, která se za poslední roky rozrostla do našeho mezinárodního festivalu. Festival Habibi, stejně jako její milovaná skupina Annidia, jsou pro ni v orientálním tanci největším pokladem. 

Anniyin Workshop: Interpretace moderní neorientální hudby pro orientální tanec

17.11. 2023 14:30 - 16:30, Taneční sál SVČ Rýmařov


Melodie a rytmus jsou nedílnou součástí každé skladby a u moderní světové pop music tomu není jinak. Je proto velmi důležité jim porozumět, umět je rozlišovat a využívat obě tyto linky ve svém tanci.

Na workshopu si ukážeme, jak správně využívat efekt pauzy, jak používat bodylanguage ve prospěch vyjádření emocí, aniž bychom musely použít výraz a jak interpretovat současnou pop music orientálními pohyby a technikou. Kombinací teorie a praxe si ukážeme, jak s moderní hudbou pracovat tak, aby choreografie zaujala diváka, byla vhodná na orientální soutěže a nejen na ně a zároveň byla jak prostorově tak tanečně vyvážená.

Workshop je vhodný pro všechny tanečnice, které téma zajímá, nehledě na jejich pokročilost.


Cena:

  • děti do 15 let (včetně): 430,-
  • 15 a více let (dospělí): 490,-

Výuka bude probíhat v jazyce účastníků: cz/eng.

Na dobu mezi semináři bude možné objednat jídlo.

Změna sálu a času konání semináře vyhrazena. 

Akční balíčky:

  • Přihláška na 3 a více seminářů: 10% sleva
  • Přihláška na 2 semináře: 5 % sleva