Ksenia Izotkina


Kdo je Ksenia Izotkina?


Ksenia Izotkina, orientální tanečnice, lektorka, porotkyně a spoluorganizatorka festivalu European Golden Cup v Praze 2018-2019. Je původem ze Sibiře, orientálnímu tanci se začala věnovat již v roce 2006, od roku 2012 učí v Praze, v roce 2017 úspěšně absolvovala rekvalifikační kurz pro lektory bellydance od IUDE (Kiev, Ukrajina). 

V roce 2015 - 2019 jste se mohli potkat s Ksenii a její skupinou Amira na českých a zahraničních soutěžích. Mezi poslední soutěžní úspěchy Ksenie patří první místo v klasice na soutěži Born to shimmy 2017 (ČR), první místo v klasice, popu a improvizaci na živou hudbu na Pressburg Dance Festival 2017/2018 (Slovensko), třetí místo v klasice a drum solo na festivalu Shimmy in 3 City 2018 (Polsko), a také titul mistryně České republiky 2019 v klasickém orientálním tanci a folklóru.

Skupina AMIRA, kterou Ksenia vypěstovala ze začátečníků, nasbírala spoustu zlatých i stříbrných medailí jak skupinově tak sólově. Za 5 let svého působení se skupina AMIRA stala vítězkou mistrovství ČR 5 krát. 

Díky aktivnímu zapojení do soutěží byla vidět a měla možnost se stát hostem a/nebo porotcovat na festivalech v ČR, Polsku a Lotyšsku. Činnost v porotě bere hodně zodpovědně a ráda poskytne komentář po soutěži, protože sama ví, jaký to je být v kůži soutěžícího. 

Od roku 2020 až do teď se Ksenia aktivně věnuje tématu zdraví v tanci, absolvovala 3 rekvalifikační kurzy zaměřené na správnou techniku a metodiku cvičení a integruje tyto znalosti do osobních a skupinových tréninku. 

Ksenia dále pokračuje v ponoření do orientální kultury. Na konci 2022 si splnila svůj sen a zažila taneční cestu do Káhiry. Tam se učila od Shahrzad, Ibrahim Dimos, Nour, Morjany, vystupovala za doprovodu Reda Saad a jeho bandu a navštívila spoustu vystoupení a koncertů místních i celosvětově známých umělců. Byla to neskutečná a obohacující událost, kterou doteď vstřebává.

Kseniin Workshop: Technika a kombinace á la Ksenia

17.11. 2023 9:30 - 12:00, Taneční sál SVČ Rýmařov


Tento workshop je výzva pro tanečnice, které chtějí zdokonalit svoji techniku orientálního tance, inspirovat se novými kombinacemi a vyzkoušet známé pohyby trochu jinak.

Na workshopu se budeme hodně věnovat správné technice pohybů tak, aby Váš tanec byl nejenom krásný, ale také užitečný pro Vaše tělo. Můžete se těšit na tipy a hodně praktiky.

Co si z workshopu odnesete:

  • jak zpestřit ladné pohyby a vypadat fantasticky
  • jak na přesné a výrazné akcenty
  • bomba shimmy
  • ruce, které dokonale dokreslí celkový vzhled
  • a samozřejmě kombinace, které můžete použít v rámci improvizace nebo ve vlastní choreografii.

Pokud máte určité pohyby v orientálním tanci, které jsou pro Vás zapeklité, případně se vám nelíbí, jak u těch pohybů vypadáte, můžete Ksenii tyto pohyby poslat (ideálně video) přes organizátora nebo na instagram a během workshopu Vám dá typy, jak to změnit.


Cena:

  • děti do 15 let (včetně): 430,-
  • 15 a více let (dospělí): 490,-

Výuka bude probíhat v českém jazyce.

Na dobu mezi semináři bude možné objednat jídlo.

Změna sálu a času konání semináře vyhrazena. 

Akční balíčky:

  • Přihláška na 3 a více seminářů: 10% sleva
  • Přihláška na 2 semináře: 5 % sleva 

Workshop je plně zaplněn a proto již nelze podávat přihlášky. Děkujeme za pochopení.